Skip Navigation

Koupit!

Cena:  kč 13.00
kč 20.00
13.00
Množství:
tisk
Turistika » Doplňky

ATSKO impregnace SNO-SEAL

ATSKO impregnace SNO-SEAL 14 g
Sno-Seal® je přípravek z pravého včelího vosku, který chrání kůži před deštěm, sluncem, sněhem a solí. Výjimečně dobře odpuzuje posypovou sůl a tím zabraňuje tvoření skvrn na obuvi. Zabraňuje vodě pronikat kůží, protože na jejím povrchu vyplní kožní váčky a zaschne do podoby pevného vosku.

Balení:
14 gr - cena 20,- Kč,
Sno-Seal® chrání kůži také před vysycháním a udržuje ji pružnou a pevnou v nejsušších klimatických podmínkách, třeba i v poušti. Udržuje kůži pružnou i při teplotách pod bodem mrazu a tak ani při stálém ohýbání kůže nevznikají praskliny.
Uchovává kůži její přirozenou prodyšnost a prodlužuje její životnost. Nezpůsobuje nežádoucí změkčování a řídnutí kůže a nesnižuje tuhost opatku a špičky boty, což je důležité pro oporu nohou při chůzi a pro zachování správného tvaru a fazóny obuvi. Sno-Seal® vytváří při zasychání na povrchu kůže trvanlivou ochrannou vrstvu pevného vosku, takže na kůži déle vydrží. Díky svému originálnímu složení však neproniká skrz všechny vrstvy kůže.
Naopak krémy, oleje a výrobky z živočišného tuku prosakují všemi vrstvami kůže, takže postupně zanesou všechny její póry a vyplní tak přirozené průduchy ve struktuře materiálu, které mají izolovat a také vstřebávat pot. Na nohou pak cítíte vlhkost ještě dříve, než začne pronikat botou zvenčí. Skvrny na ponožkách jsou dokladem toho, že není něco v pořádku. A na to tyto přípravky vyžadují k udržení dostatečně účinné povrchové koncentrace časté nové nanášení. Živočišné tuky a oleje narušují a rozkládají kůži. V koželužně se z kůže tuky odstraňují, aby se kůže uchovala v neporušeném stavu. Proč je tedy do kůže vracet? Na rozdíl od živočišných tuků se Sno-Seal® nekazí, a proto nenarušuje ani nerozkládá kůži.Sno-Seal® vám umožní cítit se pohodlněji i v botách opatřených membránou Gore-Tex® apod. Sno-Seal® neovlivňuje funkci membrány Gore-Tex® a ona nechrání povrch boty před vlhkostí a jinými nepříznivými vlivy. Membrána sice chrání vaše nohy před proniknutím vlhkosti zvenčí, ale když je bota promáčená vodou, kůže nemůže dýchat, je neprodyšná. Promočená kůže pak odvádí z nohou teplo, což vede k pocitu vlhkosti a chladu. Aby prodyšnost membrány Gore-Tex® měla nějaký význam, vnitřní strana kůže musí být suchá a bez oleje, mazadel nebo živočišného tuku. Jen tak může absorbovat pot nohou. Během noci se pak tato vlhkost odpaří přes Gore-Tex® z bot ven. Další den pak budou boty opět suché a pohodlné, protože vnější část boty nenasákne vodou a voda také nepronikne do prostoru mezi kůží a membránou.
« zpět