Skip Navigation

Koupit!

Cena:  kč 11750.00
kč 12990.00
11750.00
Množství:
tisk
Skialpinismus » Boty

HAGAN CORE ST

HAGAN CORE ST
Vynikající boty Hagan CORE pro nejnáročnější skialpinistické túry
– kombinují špičkovou pohodlnost a vynikající sjezdové vlastnosti
mnohem těžších bot při vlastní minimální hmotnosti.
ST - standartní vnitřní botička - spodní část po kotník je THERMOFORM ,
vrchní část standart


Flex 110 S hmotnosti 1.190 gramů / vel. 26,5 jsou nové skialpinistické boty CORE jen o stupínek těžší než většina závodních bot. Náklon komínu je pohodových 60°, což předurčuje CORE pro dlouhé výstupy, přechody a technicky-lezecky náročné úseky. Anatomicky vhodně tvarovaný skelet (ACS - Anatomically Correct Shell ) zajišťuje perfektní přenos síly, přesnost a stabilitu což oceníte nejenom při sjezdu, ale i během exponovaných výstupu nebo traverzů včetně použití maček.
Kvalitní materiál skeletu Grilamid, vhodná zesílená konstrukce BaXframe a vhodně umístěná osa naklánění kmínu poskytuje maximální kontrolu lyži ve všech situacích. Více bodové zapinání skaletu (MDB-Multi-Deflect-Buckle systém) poskytuje optimální přenos síly na skelet a bezpečně fixuje nohu během výstupu a sjezdu.
Hlavní přednosti:
ACS - Anatomically Correct Shell Anatomicky vhodně tvarovaný skelet: Naše dlouholetá skialpinistická zkušenost a dloholetá spolupráce s přední italským výrobcem bot vyústila ve vývoj nejdůležitější věci - optimalního tvaru skeletu. Tvar sleduje přirozenou anatomii chodidla, nohy a pohybu. Poskytuje dostatek prostoru tam, kde je to třeba a dopasuje se přesně tam, kde je to třeba pro přenos síly. Tvar minimalizuje tlakové body, nebrání krevnímu oběhu, tutíž minimalizuje chladnutí nohou.
BaX-Frame Cuff Konstrukce sketetu a zvláště komínu je v zadní části konstrukčně zesílená X výztuhama. Směr a tvar výztuh je totožný ze směrem sil největšího namáháni a plynule přechází do ztracena. Výsledkem je zvýšený boční a zadní přenos sil na hranu. Skelet má tuhost jako mnohem těžší boty, které mají skelety bez výztuh.
NFT - Neo-Flex Tongue Jazyk je pečlivě navržen s ohledem na odlišné požadavky během výstupu a sjezdu. Dolní část je tužší, horní je měkčí a během výstupu „nepřekáži“ v pohybu – výsledkem je efektivní chůze. Po upnutí ve sjezdovém módu horní část přenaší sílu na dolní a do stran do skeletu a garantuje mximální sjezdové vlastnosti. Není potřeba měnit jazyk pro ziskání růzdílných vlastnosti anebo brát na túru dva jazyky...
MDB - Multi-Deflect-Buckle systém Vícesměrové upinání dolní přezkou. Jedinečný inovativní design příznačný pro Hagan - Systém upinání ve dvou směrech jednou přezkou od kloubu velkého palce až po téměř spodní hranu kotníku garantuje komfort a optimální držení (všude je totiž rovnoměrná hodnota upínací síly). Je zárukou pohodlného ale zároveň velmi jistého držení nohy během dlouhých túr. Tato výspělá konstrukce s epodílí na také na minimální hmotnosti boty jako celku.
OCB - Oversized Closing Belt Jeden horní, extra široký upínací popruh rozkládá sílu do velké oblasti a šetří hmotnost v porovnání s více přezkovým upnutím. Jakmile jednou nastavíte vhodnou délku, nemusíte už nic upinat, přenastavovat atd. Rozdíl v upnutí pro výstup a sjezd je dán přezkou, kterou je třeba pouze zajistit nebo odjistit. Toto řešení v první řadě šetří váš čas a námahu spojenou s předklonem a opakoványm nastavováním přesek nebo velcro POWER STRAPS. Čas před sjezdem můžete využijt na focení nebo rozhlídnutí se kolem..
ESL - Easy-Slide-Lock systém Hagan navrhnul ski/walk zajištění, které je jednoduché, intuitivní a spolehlivé. Jedinečná konstrukce určená pro Hagan CORE je extra vyjímečná ( minimální možnosz zlomení, ukopnutí) a spolehlivá. Přenos síly se neztrácí někde v mechanismu přepínání, ale je přenesen přímo z komínu do dolní části skeletu a garantuje senzační jízdu.
M-Grip Sole Bezpečnost je na prvním místě pokud jde o schopnost porážky boty „držet“ v různých podmínkach. H-profil vzorku CORE podrážky ja nvržen pro maximální stabilitu a trakci ve všech směrech. Složení gumové M-Grip směsi zaručuje maximální tření při vynikající životnosti.
Hagan CORE boty pro Alpine Touring je možné použit bez jakýchkoliv úprav pro Dynafit / Marker Kingpin / standartní deskové skialpinistické vázání – Hagan, Fritschi. Hagan používá standartní Dynafit inserty pro špičku i patu.

Běžná cena 12 990,-
HAGAN CORE ST
HAGAN CORE ST
HAGAN CORE ST
« zpět