Skip Navigation

HydroTex®

HydroTex®
HydroTex® Lite
Velmi lehký vnější materiál stanů, vyznačující se vyšší pevností a odolností proti roztržení. Základem je 40D ripstop nylon (nepárající se), s nanesenou silikonovu vrstvou na vnější straně a PU zátěrem na vnitřní. Vlastnosti materiálu zaručují, že si stany zachovávají výhodu nízké hmotnosti včetně vodotěsnosti a vysoké doby životnosti.
HydroTex® Titan
Vnější materiál pro trekingové stany vyrobený z polyesteru ripstop (nepárající se) s povrchovou úpravou honeycomb (tvar včelí plástve). Jeho důležitou vlastností je vysoká pevnost, materiál dokáže odolávat i velmi nepříznivým vlivům počasí a zhoršeným povětrnostním podmínkám (velmi silný vítr). Nepromokavost je díky PU zátěru a vodnímu sloupci více než 5000 mm garantována na několik let neustálého používání. Švy jsou svařované pomocí nejmodernějších technologií, materiál je speciálně ošetřen na ochranu před UV zářením a jeho součástí je retardér ohně.
HydroTex® 5000
Jednodušší varianta vnějšího materiálu stanů určených pro rekreační využití. Není vhodný do vysokohorských podmínek nebo jiných extrémních situací. Materiál nemá úpravu ripstop (nepárající se), vyznačuje se povrchovou úpravou na ochranu před UV zářením, vodním sloupocem 5000 mm a retardérem ohně. Tyto vlastnosti plně postačují pro běžné používání.