Skip Navigation

Hodinky a vodotěsnost

Hodinky a vodotěsnost
U hodinek je také důležitá jejich odolnost proti vniknutí vody. U běžných spotřebních hodinek se vžilo označení v anglickém jazyce “WATER RESISTANT” doplněná číselným údajem:
•Hodinky označené “WATER RESISTANT” nebo “WATER PROOF” - tyto hodinky jsou chráněny jen při náhodném styku s vodou, např. při postříkání nebo zmoknutí.
•Hodinky označené “WATER RESISTANT 50 M” - možné používat tyto hodinky při plavání, při vodních sportech a při sprchování. Tyto hodinky nejsou určené pro potápění s kyslíkovým přístrojem.
•Hodinky označené “WATER RESISTANT 100 M, 150 M nebo 200 M” - tyto hodinky jsou určeny pro plavání a podpovrchové potápění. Nehodí se však pro hlubinné potápění s potápěčským přístrojem.
•Hodinky označené “WATER RESISTANT 1000 M” - tyto hodinky jsou určeny i pro hlubinné potápění. Při častém koupání či pobytu ve vodě doporučujeme zvolit náramkové hodinky s označením voděodolnosti 200 m (20 ATM) a vybavené šroubovatelnou korunkou a šroubovatelným zadním víčkem pláště. Voděodolnost hodinek doporučujeme nechat překontrolovat vždy jednou za rok.